מסרו לעמ"ך  - בפורטל חדר מורים
להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:

 שלח

  שיעור חמישי - עושים סדר                  

דף הבית >> שיעורים >> פרק ב' >> שיעור חמישי - עושים סדר
שיעורי ה"יום" וה"לילה", שזה אך סיימנו, נתנו ביטוי רב למודעות האלוהית המתהווה בתוך כל אחד מאיתנו במסעו לגאולה.
השיעור הנוכחי, מלווה בגלוית "שליטה", מהווה אבן דרך נוספת באותו מסע – ובשלב זה עלינו להשליט סדר בדברים, להפוך את עשר המכות לעשר ספירות, לעשר כוחות הקדושה.

תקן אותי אם אני צודק...

קבלת עול מצוות, לעומת עול פרעה, מלווה בהבנה העמוקה שכבני חורין שפוסעים בדרכם של אבותינו בדרך לגאולה, עלינו לשלוט ולקחת אחריות על כל פרט בחיינו – על כל מילה, מחשבה, מעשה. תיקון הנפש האישי הוא עבודה עצמית, סיזיפית ובלתי נגמרת, ואף אחד אחר לא יעשה זאת בשבילנו – לא מלאך ולא שליח אל אחר. ההבנה וההשלמה עם התהליך, והתוצאה שבסופו, הם חלק בלתי נפרד מהדרך שעלינו לעבור.

                               

הפכים מושלמים

הגלויה המלווה את השיעור, בה רואים שני אנשים משולבים ומשתלבים בהרמוניה מופלאה, היא המחשה נוספת לשלב שעברנו משני שיעורי ה"יום והלילה" הקודמים – הסינרגיה הזו אפשרית רק כשמתקיים קשר של אחדות, 'פנים אל פנים', ולא אפשרית כל עוד הקשר הוא 'אחור אל אחור', כמו אדם וחווה לפני הניסור. זהו בעצם מעבר ממציאות בה שולט החומר(פרעה) למציאות בה שולט הרוח, האור(קב"א) – ממציאות של מכות למציאות של איזונים. זהו בעצם מעבר מחיים של עבד הנותן ביטוי לרצון האנושי המבקש לעצמו בלבד – לחיים שמובלים ונחיים בסינרגיה עם ההנהגה האלוהית הנראית, מורגשת ונחווית בכל.

שאל את עצמך

האם אתה איש/ה של שליטה – או של חוסר שליטה? האם אתה שולט על ההשפעה של מחשבותיך/מילותיך/מעשיך על הסובבים אותך – או חסר מודעות לזה בכלל?
נסה כמה ימים להיות מי שאתה אינך – אבד שליטה בדברים מסוימים אם אתה חולה שליטה, ונסה להשתלט ולשלוט לחלוטין על נושאים אחרים אם זה משהו שאתה מתקשה בו בדרך כלל. ברר עם עצמך מי אתה באמת – ואיך זה מרגיש לך.
לייבסיטי - בניית אתרים