מסרו לעמ"ך  - בפורטל חדר מורים
להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:

 שלח

  שיעור ראשון - אדם וחווה במסע מקדם לקידמה                  

דף הבית >> שיעורים >> פרק א' >> שיעור ראשון - אדם וחווה במסע מקדם לקידמה

מה הקשר שלנו לאדם וחווה?
ביומיום אנו מנסים לנתח ולהבין את האתגרים באמצעות סיפור 'אדם וחווה' ולא מצליחים, כי נקודת המוצא שלנו היא מרגע גרוש גן עדן והחטא, אך התשובות לכל השאלות מתקיימות עוד שלב אחד קודם לכן, במציאות של אחדות אשר קדמה לפירוד ולפילוג.

מה יש לנו ללמוד מזה ולמה?  
דרך לימוד סדר השתלשלות בריאת העולמות בסולם שבעה שלבים, נדע איך לבצע ולממש את הרצון האלוהי בחיי האדם.

אדם יוכל לממש את החזון האלוהי באמצעות הזיווג שבין זכר לנקבה שהם אדם וחווה ומהווים בעצם את הבריאה בשלמותה - מקום שאין בו פירוד כלל. הסוד הוא ביכולת לאחד את קומת האדם השלמה.

בכל אדם מתקיים עולם ומלואו (תבל) ועל מנת שיוכל להבין את עולמו עליו ללמוד ולהכיר את מרכיבי הבריאה אשר בונים את סדר עולמו. 


 

בחן את עצמך: מהו סדר הבריאה שלך?
הסדר האלוהי ממחיש ומדגים את כל הפעולות וההשתלשלות שלהן שעל אדם לעבור על מנת שיוכל לחזור למציאות גן עדן. נקדים ונשאל : לאיזה מציאות נולדו אדם וחווה? מה היה החיסרון אותו היה עליהם ללמוד, להשלים ולתקן?


עבודה מעשית לשיעור ראשון:
מציאות הבריאה עומדת ומתקיימת בסימן החסרונות אותם האדם ישלים במסע חיים זה. יש לעבור תהליך של ברור שיוביל להתאמה ולאיזון בין הגוף לנשמה, למניעת התנפצות ושבירה.

שאלה מנחה: האם ברשימת 'החסרונות' שלך (נתונים איתם הגעת לעולם: מצב כלכלי / משפחתי / נפשי / רגשי / מנטאלי / סביבתי) יש נתונים המהווים אתגר או מכשול לבריאה חדשה?

אם כן – זה הזמן לסמן אותם, לחשוב עליהם, לגלגל אותם בראש ולחכות לשיעור מס' 2...

 

לייבסיטי - בניית אתרים