מסרו לעמ"ך  - בפורטל חדר מורים
להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:

 שלח

  שיעור שלישי - מסע שורשים עמוק...                  

דף הבית >> שיעורים >> פרק א' >> שיעור שלישי - מסע שורשים עמוק...

הבחירה של אדם בעץ הדעת כמוה ככל בחירה בחיים – יש לה יתרונות ויש לה גם חסרונות. הוויתור שלו על עץ החיים, ואיתו חיי הנצח באחדות אלוהית, פתח לו פתח לשני מנועי בריאה אדירים, הבחירה החופשית והמודעות העצמית. השיעור היום יתרכז במודעות, באחריות הגדולה שמגיעה איתה ובהשלכותיה על חיינו אנו.

אם כל כך טוב – אז מה רע?
את המודעות שלו קיבל האדם יחד עם חסרונותיו, בכדי שיוכל להשלים את תהליך הבריאה האינסופי. המודעות היא גם עצמית – הרצון לקבל לעצמו את שמגיע לו מהעולם, מהסביבה, מהמשפחה. אך היא גם כללית – היכולת להבדיל בין טוב ורע, בין מה שמשרת אותו לבין מה שלא.

ביכולתו עכשיו לבחור את שורשי העצים החדשים אותם יצמיח בגינת חייו. המודעות החדשה, בשילוב עם הבחירה החופשית, מעניקות לאדם את האפשרות להתנסות בחיים ארציים, שם נטועים שורשיו הבהמיים רווי האגו, הכבוד והספק - יחד עם מודעות יומיומית להשלכות ולאיכות מחשבותיו, מילותיו ומעשיו. בידיו הבחירה אם להישאר נטוע בחיים של פירוד והבחנה, או לתקן את דרכיו ולברוא מציאות מאוחדת ושלמה.

עבודה מעשית
כל חיינו מורכבים מבחירות קטנות כגדולות – וכל בחירה היא הצהרת כוונות. נסה להיות מודע ביומיום ל"למה" אתה עושה את מה שאתה עושה, ולא רק ל"איך" אתה עושה זאת – למה אתה עובד במה שאתה עובד, לא איך אתה עושה את העבודה.

 

שאל את עצמך

האם הגדרת המציאות שלך מתנדנדת בקיצוניות בין טוב לרע?
מתי חווית רצון אמיתי לשנות את הדברים מן השורש?

אולי הגיע העת לעדכן את עולם המושגים בהתאם לשינויים שחווית?לנסות ולהגיע למקור הסיבות המחזירות אותך הלוך ושוב לאותה נקודת מבחן?  
האם אותן ההבחנות קשורות הן למקור אחד ושם נמצאות התשובות לשאלותיך?
האם מתעורר בך הרצון להכיר את סה"כ מרכיבי הבריאה שלך? האם חשבת כי תרצה ללמוד אותם ועליהם?

לייבסיטי - בניית אתרים